Ekologická urna Mare – Zelená
Ekologická urna Mare – Zelená
Ekologická urna Mare
má povrch v mätovo zelenom prevedení. Model Mare je navrhnutý špeciálne pre uloženie do vody, napríklad pri rozptyle alebo uložení popola do mora. Po vložení do vody sa urna postupne rozpadá a umožní prirodzené uvoľnenie popola do morského prostredia, kde sa celý materiál následne ekologicky rozpustí. Tento spôsob poslednej rozlúčky je veľmi citlivý k prírode a zároveň symbolicky prepája pamiatku zosnulého s prírodným kolobehom.
Čo sú „Ekologické urny“ a aké sú ich výhody?
Rešpekt a zodpovednosť k životnému prostrediu je veľmi dôležitou súčasťou nášho podnikania. Urny sú vyrábané z materiálu ARBOFORM®, ktorého hlavnými zložkami sú lignín (cca 30 %), celulóza (cca 60 %) a prírodné prísady. Tieto urny sú 100 % biologicky rozložiteľné v zemi a zároveň sú veľmi odolné v suchom prostredí. Ak teda urnu uložíte kamkoľvek inde než do zeme, zostane neporušená. Akonáhle urnu vložíte do zeme, začne sa pomaly rozkladať a premieňať na vodu, oxid uhličitý a humus. (Rozklad urny začína približne po jednom roku v zemi a trvá cca 5 rokov do úplného rozloženia.)
Výhody:
- Šetrné k životnému prostrediu
- Vyrobené z obnoviteľných zdrojov
- V suchu zostáva vcelku
- Široká ponuka

Ďalšie informácie
- Rozmery urny sú špeciálne prispôsobené tak, aby do nej bolo možné vložiť úradnú vložku z krematórií na Slovensku.
- Urna obsahuje šnúrky určené na manipuláciu s urnou a jej spúšťanie počas pohrebu do zeme. Ak sa šnúrky nepoužijú, je možné ich prevliecť tak, aby gombíky na ich koncoch zapadli do pripravených otvorov a neboli viditeľné.
| Materiál | Celulóza |
|---|---|
| Farba | Zelená |
| Typ dekoru | Bez motívu |
| Dekor | Bez ničoho |
| Výška | 28 cm |
| Šírka / priemer | 21 cm |
| Váha | 0,6 kg |
| Objem | 4,0 l |
| Je možné vložiť úradnú vložku | ✔ |



