Ekologická urna Mare – Svetlomodrá
Ekologická urna Mare – Svetlomodrá
Ekologická urna Mare
má povrch vo svetlomodrom prevedení. Model Mare je navrhnutý špeciálne pre uloženie do vody, napríklad pri rozptyle alebo uložení popola do mora. Po vložení do vody sa urna postupne rozpadá a umožní prirodzené uvoľnenie popola do morského prostredia, kde sa celý materiál následne ekologicky rozpustí. Tento spôsob poslednej rozlúčky je veľmi citlivý k prírode a zároveň symbolicky prepája pamiatku zosnulého s prírodným kolobehom.
Čo sú „Ekologické urny“ a aké sú ich výhody?
Rešpekt a zodpovednosť k životnému prostrediu je veľmi dôležitou súčasťou nášho podnikania. Urny sú vyrábané z materiálu ARBOFORM®, ktorého hlavnými zložkami sú lignín (cca 30 %), celulóza (cca 60 %) a prírodné prísady. Tieto urny sú 100 % biologicky rozložiteľné v zemi a zároveň sú veľmi odolné v suchom prostredí. Ak teda urnu uložíte kamkoľvek inam než do zeme, zostane neporušená. Akonáhle urnu vložíte do zeme, začne sa pomaly rozkladať a premieňať na vodu, oxid uhličitý a humus. (Rozklad urny začína približne po jednom roku v zemi a trvá cca 5 rokov do úplného rozloženia.)
Výhody:
- Šetrné k životnému prostrediu
- Vyrobené z obnoviteľných zdrojov
- V suchu zostáva vcelku
- Široká ponuka

Ďalšie informácie
- Rozmery urny sú špeciálne prispôsobené tak, aby do nej bolo možné vložiť úradnú vložku z krematórií na Slovensku.
- Urna obsahuje šnúrky určené na manipuláciu s urnou a jej spúšťanie počas pohrebu do zeme. Ak sa šnúrky nepoužijú, je možné ich prevliecť tak, aby gombíky na ich koncoch zapadli do pripravených otvorov a neboli viditeľné.
| Materiál | Celulóza |
|---|---|
| Farba | Modrá |
| Typ dekoru | Bez motívu |
| Dekor | Bez ničoho |
| Výška | 28 cm |
| Šírka / priemer | 21 cm |
| Váha | 0,6 kg |
| Objem | 4,0 l |
| Je možné vložiť úradnú vložku | ✔ |



