Drevená urna Radana
má povrch v drevenom prevedení v dekore borovice.
Unikáty z prírodných surovín
Drevo, ako jeden z najobľúbenejších prírodných materiálov, sa vďaka svojim vlastnostiam a vzhľadu výborne hodí na výrobu pohrebných urien. Urny sú vyrobené z dreva miestnych lesov tej najvyššej kvality a spracované starostlivou ručnou prácou. Drevo je veľmi bohatý materiál s jedinečným vzhľadom, pretože prirodzená kresba rôznych druhov dreva zaručuje, že každá drevená urna je originál.
Jednotlivé časti urny sú spojené vodoodolným lepidlom, ktoré postupom času umožňuje urne rozpadnúť sa vplyvom vlhkosti pôdy. Rýchlosť rozkladu dreva závisí od typu pôdy a druhu dreva; mäkké drevo sa rozkladá rýchlejšie ako tvrdé. (Platí iba pri vložení urny priamo do zeme.)
Ďalšie informácie
- Rozmery urny sú špeciálne prispôsobené tak, aby do nej bolo možné vložiť úradnú vložku z krematórií na Slovensku.
- Urna obsahuje šnúrky určené na manipuláciu s urnou a jej spúšťanie počas pohrebu do zeme. Ak sa šnúrky nepoužijú, je možné ich prevliecť tak, aby gombíky na ich koncoch zapadli do pripravených otvorov a neboli viditeľné.
| Materiál | Borovica |
|---|---|
| Farba | Prírodné |
| Typ dekoru | Bez motívu |
| Dekor | Bez ničoho |
| Výška | 30 cm |
| Šírka / priemer | 23 cm |
| Váha | 2 kg |
| Objem | 4,0 l |
| Je možné vložiť úradnú vložku | ✔ |



